Po Barum Czech Rally Zlín, kde se Patrik Rubr s Ondřejem Krajčou radovali z vítězství mezi českými dvoukolkami, pokračovala sezóna nejprve ve Šternberku, kde se konal čtvrtý podnik Rallysprint série – Rally Jeseníky. Soutěž se jela v totožném formátu jako vloni, dvakrát čtyři rychlostní zkoušky se servisní zastávkou v polovině dne. A po prvních průjezdech zkoušek figurovali Rujbr s Krajčou na třetí příčce, ale nedaleko byl čtvrtý Martin Vopatřil, s nímž po celé dopoledne sváděli souboj o bronzový stupínek. Ve druhé rundě to už vypadalo, že se Clio R3T začíná úspěšně Peugeotu pronásledovatelů vzdalovat, ale vše změnila RZ7 – Dobřečov – Stříbrné Hory, kde Renault skončil mimo trať a Rujbr s Krajčou se museli se soutěží rozloučit.

"Na Rally Jeseníky to bylo parádní svezení, teda až do doby výletu do lesa. Naštěstí všechno dobře dopadlo a nic se nestalo, ale bylo to velmi těsné. Horší pak bylo dostat auto zpět z lesa, bojovali jsme s ním čtyři hodiny," vrací se ke konci na Rally Jeseníky Patrik Rujbr a Ondra Krajča pak dodává: "Jeseníky jsou tratěmi moc pěknou soutěží a hlavně velmi zrádnou. Pro nás probíhalo vše dobře, krásně jsme se svezli, až do nehody na předposlední zkoušce. Bylo to velké štěstí a dokonce se ani autu skoro nic nestalo, což byl celkem zázrak. I samotné vytažení bylo hodně náročné a tím bych chtěl i poděkovat všem, kteří nám pomohli."

Po nepříliš dobrém konci na Rally Jeseníky čekaly na tým dva týdny, v jejich průběhu se musely dát drobné šrámy do pořádku a nachystat auto na poslední podnik Mistrovství ČR v rally, který se konal v Klatovech a ve kterém šlo o titul mistrů ČR mezi vozy s jednou poháněnou nápravou. Situace se totiž po Barumce zamotala a ve hře bylo ještě několik posádek, které mohly na tento primát pomýšlet a Patrik Rujbr s Ondřejem Krajčou mezi nimi nechyběli. Do soutěže kluci vstoupili čtvrtým nejrychlejším časem mezi 2WD a stejné místo jim patřilo průběžně i po RZ2, kdy byl na programu první servis.

Z něj se pak odjíždělo vstříc další trojici zkoušek, kde se Patrikovi s Ondrou podařilo hned po RZ3 dostat na druhé místo ve dvoukolkách, ale byl to souboj o desetinky a při příjezdu do druhého servisu pak byli na místě třetím, když se před něj o pět desetin dostal Dunovský s Peugeotem. Vše rozhodla předposlední zkouška, kde si poděbradský jezdec vyjel rozhodující náskok, který Rujbr s Krajčou nedokázali na posledním testu eliminovat a tento výsledek Rally Klatovy znamenal, že titul mistrů 2WD připadl Dunovskému s Glösslem a Rujbr s Krajčou tak museli vzít zavděk stříbrem. Vítězství v celoročním hodnocení pak vybojovali ve třídě 5, kde to bylo také velmi těsné a rozhodovalo pět bodů.

"Na Rally Klatovy jsme se svezli na hezkých tratích, které byly již z části známé. Okruhová a polookruhová zkouška přinesla tradiční riziko předjíždění a pouštění aut a z toho bohužel plynoucí riziko časových ztrát," říká k podobě klatovské soutěže Patrik Rubr a pokračuje, "celou soutěž jsme sváděli nádherný souboj s Vencou Dunovským s Petrem Glösslem. Jelo se o vteřinky, které taky rozhodovaly. Klukům patří velká gratulace k titulu ve 2WD, který zaslouženě vybojovali i se slabším autem, když podávali vyrovnané výkony po celý rok. Za vítězství v Klatovech gratuluji Ondrovi s Petrem, kteří by pravděpodobně byli mistry, kdyby nevynechali úvodní podnik. Teď už se těšíme do Vsetína, kde se jede poslední podnik RSS."

A své zhodnocení dodává z pravé sedačky i Ondra Krajča: "Část rychlostních zkoušek jsem znal. Soutěž probíhala velmi dobře, s Patrikem jsme si svezení a boj s Venou a Petrem užívali. Byl to parádní boj a velká gratulace klukům k titulu, je ve správných rukou. Teď už nás čeká Vsetín, na který se těšíme."Jak zaznělo z úst obou členů posádky, dalším podnikem, který na ně čeká je Rally Vsetín, která se jede již tuto sobotu na krásných valašských tratích v okolí města Vsetín.

 


SAGITTA

Monday the 20th. (c) Patrik Rujbr 2017.